Telewizja i gry na twoim telewizorze

Smart TV to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala nam na dostęp do Internetu, gdzie darmowe filmy online są dostępne przez 24 godziny na dobę. Telewizor Smart pozwala nam na oglądanie telewizji internetowej i tym samym dostęp do szerszych treści, niż tradycyjna telewizja.  

Zalety posiadania inteligentnego telewizora

Kiedy się nad tym zastanowić, przeciętny człowiek ma kilka pilotów na stoliku do kawy, niekończące się wiązki kabli od laptopa lub urządzenia mobilnego do przeglądania Internetu i telefonu komórkowego do obsługi połączeń telefonicznych. To dużo akcesoriów zajmujących przestrzeń w twoim salonie. Smart TV łączy wszystkie te elementy, zapewniając łączność z Internetem, dostęp do wielu cyfrowych czasopism, książek i gazet, a także możliwość przełączania się między telewizją kablową i telewizją internetową, aby wybierać filmy na żądanie, zamiast używać osobnego odtwarzacza DVD. Możesz nawet prowadzić rozmowy wideo na dużym ekranie za pomocą aplikacji VoIP, takiej jak Skype. Zamiast odtwarzacza DVD, konsoli Xbox, nagłośnienia i innych urządzeń związanych z domowym centrum rozrywki wystarczy użyć jednego pilota i już możemy oglądać telewizje internetową oraz darmowe filmy online. Pilot Smart TV jest wyposażony w klawiaturę i mysz optyczną dla lepszej interakcji. Wszystkie elementy sterowania na pilocie można skonfigurować w celu dostosowania elementów sterowania do domowego centrum rozrywki. Kilku producentów Smart TV tworzy zdalne sterowanie z dwoma interfejsami. Po jednej stronie pilota znajduje się w pełni standardowa klawiatura QWERTY, a po drugiej stronie znajdują się elementy sterujące telewizora. Dodaj mysz optyczną i gotowe.

Inni producenci dołączą pełnowymiarową klawiaturę, której można użyć jako opcji. Jest to wygodne, jeśli chcesz wykonywać zadania komputerowe lub pracować z wykorzystaniem Smart TV jako ekranu komputera.

Media i sieci społecznościowe

Telewizory Smart TV dzięki wielu nowszym urządzeniom oferującym łączność z serwisami społecznościowymi, takimi jak Facebook i Twitter – stają się prawdziwym centrum multimedialnym. To technologia nowej generacji, w tym możliwość udostępniania treści wideo znajomym wraz z dołączonymi komentarzami. Może to umożliwiać dzielenie tych samych programów telewizyjnych z przyjaciółmi i członkami rodziny, nawet jeśli znajdują się w różnych lokalizacjach.

Pojawienie się magnetowidu, a następnie odtwarzacza DVD, zwiększyło zapotrzebowanie konsumenta na dostęp do treści w dowolnym momencie, zamiast planować dzień wokół harmonogramu telewizyjnego. Telewizory inteligentne wprowadziły to na wyższy poziom, oferując aplikacje, które pozwalają wybrać, kiedy, gdzie i jak chcesz oglądać program. Ta sama korzyść odnosi się do graczy, którzy mogą uzyskiwać dostęp do gier internetowych za pomocą połączenia internetowego Smart TV. W wielu przypadkach eliminuje to potrzebę korzystania z konsoli Xbox lub innego rodzaju osobnego urządzenia do gier.