Kultowa komedia „Sami swoi” – gdzie ją obejrzeć?

Film „Sami swoi”, a także jego kontynuacja, czyli produkcje „Nie ma mocnych” oraz „Kochaj albo rzuć” w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego należą do klasyki polskiej kinematografii. Szczególnie pierwsza propozycja cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych już pokoleń widzów. Dlaczego film ten jest tak popularny? I gdzie można go obejrzeć?

Dlaczego film „Sami swoi” jest tak popularny?

Sami swoi” film ma mnóstwo fanów wśród osób w różnym wieku ze względu na ciekawą fabułę, znakomitą grę aktorską oraz prześmieszne dialogi i gagi sytuacyjne. Mimo że produkcja powstała w 1967 roku to do dziś jest chętnie oglądana zarówno przez starsze, jak też młodsze pokolenia widzów. Pomimo że pierwotnie film został nakręcony w czarno-białych kolorach, to w 2001 roku został skoloryzowany przez profesjonalną firmę specjalizującą się w tym zakresie, co jeszcze bardziej wpłynęło na jego popularność i komfort oglądania przez widzów.

O czym jest komedia „Sami swoi”?

Film „Sami swoi” opowiada historię dwóch rodzin: Pawlaków i Kargulów. Zwaśnione rody zostały zmuszone do opuszczenia Kresów Wschodnich, a następnie osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych tuż po wojnie. Początki ich konfliktu sięgają jeszcze czasów przedwojennych, kiedy to Kargul zaorał ziemię Pawlaków o 3 palce za daleko, wchodząc tym samym na ich teren. To doprowadziło do rozlewu krwi i w efekcie konieczności ucieczki do Stanów Zjednoczonych obawiającego się surowej kary Jana Pawlaka. Po latach John Pawlak odwiedził brata Kazimierza w Polsce. Ze zdumieniem zauważył, że rodziny Kargulów i Pawlaków żyją w znakomitej komitywie. Kazimierz opowiada więc bratu historię rodów od czasu opuszczenia przez Johna kraju aż do obecnej chwili. Opowieść pełna jest interesujących zdarzeń i prześmiesznych incydentów.

Gdzie obejrzeć „Sami swoi” film?

A gdzie można zobaczyć komedię „Sami swoi”? Najprostszym sposobem na obejrzenie filmu jest skorzystanie z oferty telewizji internetowej, takiej jak IPLA. Decydując się na to rozwiązanie, można mieć gwarancję, że film będzie wyświetlany w najlepszej jakości obrazu i dźwięku. Ponadto zaletą tej opcji jest również możliwość wstrzymania filmu, jego wyłączenia albo przewinięcia w tył lub przód do dowolnej sceny w każdej chwili. Jest to szczególnie przydatne, gdy np. chcemy skorzystać z łazienki, pójść do kuchni po coś słodkiego albo po prostu wyłączyć film ”Sami swoi” i dokończyć oglądanie w innym dniu. Wykupując miesięczny dostęp do platformy użytkownik może z powodzeniem korzystać z ogromnych możliwości, jakie daje TV online. Ma dostęp do dziesiątek kanałów i setek filmów, programów czy wydarzeń sportowych. Poza filmem „Sami swoi” może więc zobaczyć również wiele innych propozycji, a samą komedię może oglądać właściwie niezliczoną ilość razy zarówno samodzielnie, jak też z rodziną czy znajomymi. Należy też podkreślić, że oglądanie filmu w tv online jest w pełni legalne, w przeciwieństwie do np. ściągania filmów z internetu albo oglądania ich na specjalnych „pirackich” portalach.