Jaka prędkość internetu jest wystarczająca do oglądania filmów?

Dziś każdy dom potrzebuje Internetu nie mniej niż wody lub światła. W każdym mieście jest wiele firm lub małych firm, które mogą zapewnić ludziom dostęp do Internetu. Użytkownik może wybrać dowolny pakiet do korzystania z Internetu od maksymalnej prędkości 100 Mbit / s do niskiej prędkości, na przykład 512 kB / s. Jak wybrać odpowiednią prędkość i odpowiedniego usługodawcę internetowego dla siebie, aby móc komfortowo oglądać filmy za darmo online?

Jaki pakiet wybrać?

Oczywiście musisz wybrać prędkość Internetu w oparciu o to, co robisz w sieci i ile jesteś gotów zapłacić miesięcznie za dostęp do Internetu. Z własnego doświadczenia chcę powiedzieć, że prędkość 15 Mbit / s całkiem mi odpowiada jako osoba pracująca w sieci. Podczas pracy w Internecie mam włączone 2 przeglądarki, a każda z nich ma otwarte 20-30 kart, a problemy pojawiają się bardziej po stronie komputera (do pracy z dużą liczbą kart potrzebujesz dużo pamięci RAM i mocnego procesora) niż z szybkości Internetu. Jedyny moment, w którym trzeba trochę poczekać, to moment pierwszego uruchomienia przeglądarki, kiedy wszystkie karty są ładowane jednocześnie, ale zwykle nie trwa to dłużej niż minutę. Jednak to, co jest wystarczające do przeglądania stron, nie wystarczy, jeśli chcemy oglądać filmy za darmo w sieci.

Wielu użytkowników myli prędkość Internetu, sądząc, że 15 Mb / s to 15 megabajtów na sekundę. W rzeczywistości 15 Mb / s to 15 megabajtów na sekundę, a to 8 razy mniej niż megabajty, a na wyjściu uzyskujemy około 2 megabajtów prędkości pobierania plików i stron. Jeśli zwykle pobierasz filmy do oglądania w rozmiarze 1500 Mb, wtedy przy prędkości 15 Mb / s film załaduje się 12-13 minut. Co, jednak jeśli nie chcemy pobierać legalnie filmu, ale oglądać go w telewizji internetowej? W takim przypadku przydatna będzie ta tabelka

  • Prędkość wynosi 512 kbit / s 512/8 = 64 kB / s (ta prędkość nie wystarcza do oglądania wideo online);
  • Prędkość wynosi 4 Mbit / s 4/8 = 0,5 MB / s lub 512 kB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania wideo online w jakości do 480p);
  • Szybkość wynosi 6 Mb / s 6/8 = 0,75 MB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania filmów online w jakości do 720p);
  • Prędkość wynosi 16 Mb / s 16/8 = 2 MB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania wideo online w jakości do 2K);
  • Prędkość wynosi 30 Mb / s 30/8 = 3,75 MB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania wideo online w jakości do 4K);
  • Prędkość wynosi 60 Mbit / s 60/8 = 7,5 MB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania filmów online w dowolnej jakości);
  • Prędkość wynosi 70 Mb / s 60/8 = 8,75 MB / s (ta prędkość wystarcza do oglądania filmów online w dowolnej jakości);
  • Prędkość wynosi 100 Mb / s 100/8 = 12,5 MB / s (ta prędkość wystarczy, aby oglądać filmy online w dowolnej jakości).

Korzyści z oglądania filmów online

Czemu właściwie jednak mielibyśmy dbać o szybkość Internetu w kontekście filmów online? To bardzo proste. Chcesz obejrzeć swój ulubiony film, ale nie ma go w kinie lub wypożyczalni filmów? Może nie masz czasu, aby pójść do kina, aby obejrzeć najnowsze filmy akcji i thrillery? Nie martw się, ponieważ w Internecie jest kilka witryn internetowych, które oferują linki do bazy filmów, gotowe do oglądania w Internecie. W porównaniu z kosztem biletów do kina jest to najlepszy wybór do oglądania filmów bez wychodzenia z domu. Możesz nawet znaleźć filmy wysokiej jakości z wybranych filmów dostępnych na tych stronach.

Witryna internetowa, która oferuje dostęp do nowych wydań filmowych, umożliwia odwiedzającym oglądanie programów telewizyjnych na komputerze. Istnieje kilka kanałów w Internecie, które można znaleźć tylko w lokalnej sieci kablowej. W niektórych przypadkach istnieją programy telewizyjne, które można oglądać na stronie internetowej, które nie są dostępne na podanych kanałach kablowych lub satelitarnych. Istnieją specjalne funkcje do oglądania filmów z bazy danych. Większość list filmów jest pogrupowanych według gatunku i częściej ułożonych w kolejności alfabetycznej. Możesz obejrzeć film, klikając przycisk odtwarzania na stronie internetowej.